KONKURS OGÓLNOPOLSKI 2007/2008

www.literka.pl
ZSP nr 9 oraz redakcja portalu Literka.pl zaprasza nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w ogólnopolskim konkursie „Agresja i przemoc – droga donikąd,  (czyli dobre praktyki w walce z agresją i przemocą w szkole)”. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy na temat sposobów zapobiegania zjawiska agresji i przemocy. Konkurs ma również na celu wymianę doświadczeń sprawdzonych praktyk nauczycielskich w zakresie zapobiegania agresji i przemocy oraz promowanie Internetu jako środka komunikacji i edukacji.
Zadanie konkursowe polega na opracowaniu scenariusza zajęć lekcyjnych lub pozalekcyjnych, mających na celu promowanie na terenie szkoły edukacyjnych wartości życia bez przemocy i agresji. Mamy nadzieję, że konkurs będzie cieszył się dużym powodzeniem nie tylko wśród szkół uczestniczących w kampanii „Szkoła bez przemocy” czy projekcie „Szkoła promująca zdrowie”. Konkurs trwa do 31 stycznia 2008 r. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.

Organizatorzy:

Literka.pl