KONKURS OGÓLNOPOLSKI 2007/2008 > Regulamin konkursu

Agresja i przemoc – droga donikąd
(Dobre praktyki – w walce z agresją i przemocą w szkole)

I.                  Organizatorem konkursu jest portal edukacyjny Literka

II.               Konkurs adresowany jest do nauczycieli gimnazjów
i szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego kraju.

III.           Celem nadrzędnym konkursu jest promowanie edukacyjnych wartości życia bez przemocy i agresji.

Ogólne cele konkursu:
·       kształtowanie wartości społecznie pożądanych,
·       przeciwdziałanie zjawisku przemocy poprzez kształtowanie postawy otwartości i tolerancji,
·       motywowanie szkół do podejmowania różnorodnych działań w zakresie zapobiegania agresji i przemocy,
·       projektowanie i wdrażanie własnych działań,
·       popularyzowanie wiedzy na temat sposobów zapobiegania zjawiska agresji i przemocy w szkole,
·       wymiana doświadczeń sprawdzonych praktyk nauczycielskich w zakresie zapobiegania agresji i przemoc,
·       propagowanie rozwoju zawodowego nauczycieli,
·       rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną.

IV.           Przedmiot oceny konkursowej

Scenariusz działań mających na celu promowanie na terenie szkoły edukacyjnych wartości życia bez przemocy i agresji.

Podczas oceny prac konkursowych Komisja będzie kierować się następującymi kryteriami:

·       zgodność z regulaminem konkursu,

·       ujęcie tematu,

·       wykorzystanie aktywizujących metod pracy i zaangażowania uczniów,

·       dostosowanie metod do wieku uczniów,

·       poziom merytoryczny scenariusza,

·       wykorzystanie technik komputerowych,

·       innowacyjność i kreatywność w podejściu do tematu.

V.              Prace konkursowe

·  Autor  proponuje własny temat, zgodny tematycznie z hasłem przewodnim konkursu.

VI.           Struktura i przebieg konkursu

Konkurs adresowany jest do nauczycieli szkół gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych.
·       Prace konkursowe mogą być wykonane indywidualnie lub zespołowo. Każda osoba może nadesłać dowolną ilość prac.
·       Praca konkursowa powinna zawierać scenariusz działań mających na celu promowanie na terenie szkoły edukacyjnych wartości życia bez przemocy i agresji oraz powinien spełniać wymagania metodologiczne i dydaktyczne określone dla tego typu dokumentów. Scenariusze mogą być opracowane z różnych dziedzin wiedzy (godzina wychowawcza, biologia, koła zainteresowań itp.), jak również mogą to być inne formy zajęć.
·       Każdy scenariusz powinien zawierać informację o  dziedzinie i etapie nauczania. Praca konkursowa ma mieć postać dokumentu Word pisanego czcionką tradycyjną i nie powinna przekraczać 4 stron formatu A4.
·        Nauczyciele mogą dołączyć do swoich scenariuszy prace uczniów wykonane w ramach realizacji danego działania, w formie elektronicznej: prezentacja lub strona internetowa.  Dopuszcza się załączniki w formie:
-       karta pracy ucznia – nie więcej niż 2 strony A4 w postaci jak wyżej,
-       link do strony internetowej
-       prezentacja multimedialna nie więcej niż 5 MB.
Prace konkursowe nie powinny być uprzednio nigdzie publikowane. Prace powinny być opisane w piśmie przewodnim w dokumencie *doc* tytułem, nazwą placówki oraz danymi autorów. W przypadku prac wysyłanych pocztą na płytach CD, muszą być one trwale opisane (marker lub nalepka).

Najlepsze scenariusze zostaną nagrodzone w formie publikacji na stronie współorganizatora www.literka.pl oraz uhonorowane dyplomami.

VII.        Terminarz konkursu

Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie prac drogą mailową w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 stycznia 2008r. W przypadku nadesłania prac konkursowych pocztą decyduje data stempla pocztowego.

O wynikach konkursu powiadomimy uczestników listownie lub
e-mailem do dnia 30 marca 2008 r.

Oficjalne wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie www.literka.pl

VIII.     Zgłoszenia do konkursu:

Prace należy dostarczyć w formie elektronicznej na adres redakcja@literka.pl lub listownie na płycie CD na adres

Nova.
ul. Poznańska 15, Borówiec
62-023 Gądki

Literka.pl

z dopiskiem „Konkurs”

IX.            Uwagi końcowe

1. Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z oświadczeniem, iż nadesłane prace zostały wykonane samodzielnie przez nadsyłającego i nie naruszają praw autorskich osób trzecich, a ich treść nie narusza dóbr osobistych osób, które zostały na nich przedstawione oraz innych dóbr prawnie chronionych.

2. Udział w konkursie oznacza wyrażenie zgody na publikację i prezentację /z podaniem źródła pochodzenia/, przesyłanych przez uczestników prac. Nagrodzone prace opublikowane będą  na stronie organizatora.

3. Oceny prac konkursowych dokona Komisja Konkursowa wyłoniona przez organizatorów.

4. Wyniki konkursu zatwierdzone przez Komisję Konkursową
są ostateczne.

5. Komisja konkursowa może zdecydować o nieprzyznaniu nagród lub dokonać innego przyznania nagród.

6. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo przedłużenia czasu trwania konkursu.

7. W sytuacjach nieobjętych regulaminem rozstrzygają organizatorzy.

8. Wszelkich dodatkowych informacji na temat konkursu udziela współorganizator portal Literka – redakcja@literka.pl

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.
Jednocześnie życzymy wiele radości, sukcesów i zdobycia głównych – wartościowych nagród.

Literka

Regulamin dostępny również pod adresem:  http://www.literka.pl/modules.php?name=Konkurs