Strona główna > Wydarzenia > Konferencja Ogólnopolska XI'06

Konferencja Ogólnopolska XI'06
W dniach 6 – 8 listopada 2006 koordynatorzy promocji zdrowia w ZSP nr 9 Dorota Serwik – Porowska i Renata Waczyńska - Wróblewska wraz z uczniami Markiem Zuterkiem, Kamilem Binkowskim, Arkadiuszem Binkiewiczem i Michałem Frachem uczestniczyli w Ogólnopolskiej Konferencji Zdrowia Psychicznego dzieci i młodzieży. Zorganizowanej przez Pracownię Promocji Zdrowia Centrum Metodycznego Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Warszawie na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Celem konferencji było zaprezentowanie różnorodnych działań realizowanych w szkołach i placówkach służących promocji zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz wypracowanie strategii wspierania szkół i placówek przez nadzór pedagogiczny w tym zakresie.
Konferencję otworzyła Wicedyrektor Centrum Metodycznego Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej Maria Sokołowska – Przedstawiciel Departamentu Młodzieży i Wychowania Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Tematyka wystąpień kolejnych prelegentów dotyczyła ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz nauczycieli. Umiejętności radzenia sobie ze zjawiskiem wypalenia zawodowego nauczyciela i wpływu tego czynnika na zdrowie uczniów. Omawiana byłą metoda „Porozumienia bez przemocy” oraz wiele innych działań mających na celu zachowanie zdrowia psychicznego. Wielu prelegentów zwróciło uwagę na konieczność stworzenia w szkole atmosfery akceptacji i zrozumienia, wskazało, że nauczyciel swoim zachowaniem modeluje zachowanie dziecka. Dzieci kształtują swoje zachowanie według wzorców. Łagodny, spokojny, pozbawiony agresji nauczyciel to spokojne i zadowolone dziecko.
Uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali przedstawienie kabaretowe jako przykład jednego ze sposobów na stwarzanie w szkole atmosfery zadowolenia
i sposób na stres. Wszystkim uczestnikom konferencji bardzo się występ kabaretu podobał co nam sprawiło ogromną radość.