Strona główna > Wydarzenia > Konferencja Ogólnopolska XII'06

Konferencja Ogólnopolska XII'06

W dniach 8 - 9 grudnia 2006 koordynatorzy promocji zdrowia w ZSP nr 9 Dorota Serwik – Porowska i Renata Waczyńska - Wróblewska wraz z uczniami Bartkiem Garstką, Krzysztofem Bogusławskim, Adrianem Kielkiem i Grzegorzem Pankiem z klasy IITB uczestniczyli w dwudniowej Ogólnopolskiej Konferencji Zdrowia, zorganizowanej przez p. Barbarę Tomczyk koordynatora wojewódzkiej sieci szkół promujących zdrowie w Łodzi. Celem w pierwszym dniu konferencji było zaprezentowanie różnorodnych działań realizowanych w szkołach, przedszkolach i innych placówkach służących promocji zdrowia dzieci i młodzieży. Konferencję otworzył p. Marian Przybylski Łódzki Kurator Oświaty. Jako pierwsza swoje osiągnięcia prezentowała nasza szkoła. Tym razem pokazaliśmy prezentację z nowo rozpoczętego programu dotyczącego zdrowia psychicznego młodzieży na temat uzależnienia od Internetu. Chcieliśmy zwrócić uwagę naszych słuchaczy na problematykę uzależnienia od Internetu i komputera. Wpływ tych mediów na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka oraz na otoczenie siecioholika. Prezentacja wzbudziła duże zainteresowanie słuchaczy. Chłopcy otrzymali brawa i podziękowania. Drugi dzień konferencji dotyczył zdrowia psychicznego dzieci, młodzieży i nauczycieli. Wykład poswięcony tej tematyce poprowadziła pani doktor Grażyna Poraj z Uniwersytetu Łódzkiego.